laundry basket

  • by

מבוא

סל כביסה הוא מיכל שמכיל בגדים מלוכלכים ושומר אותם בנפרד מבגדים נקיים. הוא עשוי בדרך כלל מנצרים או פלסטיק. השימוש הנפוץ ביותר בסל כביסה הוא לאסוף בגדים שצריך לכבס.

האזכור הראשון של המילה "סל" מגיע מהמילה הלטינית baca, שפירושה "עבודת נצרים". המילה שימשה לתיאור סלים שנעשו על ידי הגאלים, שחיו במה שהיא כיום צרפת ובלגיה. הרומאים אימצו את המילה הזו והחלו להשתמש בה בשפתם וגם באנגלית, שאותה אימצו גם מהגאלים.

באנגלית מודרנית, אנו משתמשים במונח "סל" כדי להתייחס לכל מיכל שיכול להכיל בתוכו דברים אחרים, כגון קערת פירות או מיכל דגים.

החשיבות של שגרת כביסה נכונה

כביסה היא משימה שיכולה להיות גם גוזלת זמן וגם מלחיצה. יש להקפיד על שגרת כביסה כדי שהבגדים ייצאו נקיים ורעננים.

ישנן דרכים שונות לעשות כביסה, אך וודא שאתה יודע מה אתה עושה לפני שמתחילים כדי שהבגדים שלך ייצאו כמו שצריך.

כולנו יודעים שכביסה היא מטלה. עם זאת, עם השגרה הנכונה, זה יכול להכביד פחות על הזמן והאנרגיה שלך. להלן כמה מהשלבים העיקריים שיש לבצע בעת כביסת בגדים.

1) הפרד את הבגדים לפי סוג: לבנים, כהים, עדינים וכו'.

2) מיין לפי צבע: לבנים יש לכבס בנפרד מצבעים או שחורים כי יש סיכוי גבוה יותר לדמם אותם על בגדים אחרים.

3) אל תמלא יותר מדי את המכונה במים או בבגדים – זה יגרום לשניהם להתלכלך וגם ייקח להם יותר זמן להתייבש (זה חשוב גם לחיסכון באנרגיה).

4) השתמש במים קרים עבור רוב סוגי הבגדים – זה יחסוך לך כסף בחשבון החשמל שלך וזה עדין יותר על סיבי בגדים מאשר מים חמים.

5) השתמשו בחומר ניקוי עדין – זה יעזור לשמור על צבעים בהירים ובדים רכים מבלי לגרום נזק.

6) אם אתה רוצה

דרכים שונות למיין בגדים

דרכים שונות למיין בגדים:

– מיון לפי צבע

– מיון לפי סוג בד

– מיין לפי פעילות

– מיין לפי עונה

סל הכביסה הוא מקום בו תוכלו לאסוף את כל הבגדים המלוכלכים ולמיין אותם לפני הכביסה.

ישנן דרכים רבות למיין בגדים בסל הכביסה.

הדרך הטובה ביותר לכבס בגדים היא להשתמש בסל כביסה שיש בו מגוון תאים למיון סוגי בגדים שונים. זה יקל עליך למצוא את מה שאתה רוצה ולשים אותו בתא המתאים מבלי להתבלבל.

אם אין לך דרך טובה למיין את הבגדים המלוכלכים שלך, אז אתה עלול בסופו של דבר לעשות טעויות בזמן שטיפתם במכונת הכביסה.

איך לכבס בגדים עם מכונת כביסה

סל כביסה הוא מיכל לבגדים מלוכלכים. הרעיון להשתמש בסל כביסה הגיע מהצורך של אנשים להפריד את הבגדים שלהם לצבעים, בדים וחומרים אחרים.

הסוג הנפוץ ביותר של סל כביסה עשוי מרשת תיל עם ידיות ומכסה. סוגים אחרים של סלים עשויים מפלסטיק או עץ.

בגדים מלוכלכים מוכנסים בדרך כלל למכונת הכביסה לפני שמכניסים אותם לסל הכביסה. את הבגדים המלוכלכים ניתן להכניס למכונת הכביסה ביד או באמצעות חבל כביסה לתלייתם ולאחר מכן להכניסם למכונה כשהם יבשים.

מכונות כביסה עם טעינה עליונה הן הסוג הנפוץ ביותר של מכונת כביסה בצפון אמריקה. הם בדרך כלל זולים יותר ממכונות עם טעינה קדמית והן צורכות פחות מים וחשמל.

לעומת זאת, מכונות כביסה בעלות פתיחה קדמית עשויות להיות יקרות יותר מאשר מכונות כביסה עיליות. הם צורכים פחות מים וחשמל מאשר מכונות כביסה עם טעינה עליונה.

עצות התחזוקה למכונת כביסה הן: נקו את מלכודת המוך לאחר כל העמסת כביסה, נקה כל פסולת או לכלוך שהצטברו מסביב לאטם הדלת כדי למנוע גדילת עובש, הקפידו להשתמש במים קרים במידת האפשר כדי למנוע כל הכתמה על בגדים, והקפידו להשתמש בחומר ניקוי שתוכנן במיוחד עבור מכונות כביסה ביעילות גבוהה.

כיצד לנקות את מכונת הכביסה שלך

סל כביסה הוא מיכל לבגדים מלוכלכים. זה יכול להיות עשוי מפלסטיק, מתכת או כל חומר אחר שחזק מספיק כדי להחזיק את משקל הבגדים.

סל כביסה יעזור לכם לחסוך זמן במיון וקיפול בגדים, כמו גם לשמור על חדר מסודר יותר.

אתה יכול לנקות את מכונת הכביסה שלך על ידי שימוש בכמה פריטים ביתיים פשוטים.

מכונות כביסה הן מכשירי חשמל חשובים בבתים שלנו. הם עוזרים לנו לכבס בגדים ולשמור אותם נקיים. אבל עם הזמן, גם מכונת הכביסה עלולה להתלכלך, מה שאומר שצריך לנקות אותה מדי פעם.

לעתים קרובות אנשים תוהים באיזו תדירות היא התדירות הנכונה לניקוי מכונת כביסה? התשובה תלויה בכמה אתה משתמש במכונה שלך ובאיזה סוג חומר ניקוי אתה משתמש. לדוגמה, אם יש לך מכונת כביסה קדמית שנמצאת בשימוש כל יום, יש לנקות אותה כל חודש או חודשיים. עם זאת, אם יש לך מכונת כביסה עם טעינה עליונה שנמצאת בשימוש רק פעם או פעמיים בשבוע, אז יש לנקות אותה פעם בשנה או בתדירות נמוכה יותר.