כיצד לבחור את החטיפים המתאימים לכלב שלך

 • by

בחירת הפינוקים הנכונים עבור הכלב שלך יכולה להיראות כמו משימה מרתיעה, עם כל כך הרבה אפשרויות זמינות. אבל אל דאגה, מאמר זה מספק מדריך מקיף שיעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה בהתבסס על הגיל, הגודל וההגבלות התזונתיות של הכלב שלך. אנו ניקח אותך בתהליך שלב אחר שלב, כולל טיפים לקריאת תוויות המרכיבים והימנעות מאלרגנים נפוצים.

למה חשוב לבחור את החטיפים הנכונים לכלב שלכם?

בחירת הפינוקים הנכונים לכלב שלכם היא קריטית מכמה סיבות. ראשית, פינוקים הם לא רק פרס על התנהגות טובה; הם גם תורמים לבריאות ולרווחה הכללית של הכלב שלך. בדיוק כמו בני אדם, כלבים דורשים תזונה מאוזנת כדי להישאר בריאים, ולפינוקים יש חלק בכך. האכלת הכלב שלך בפינוקים הלא נכונים יכולה להוביל לעלייה במשקל, בעיות שיניים ואפילו אלרגיות.

שנית, לכל כלב יש צרכים והעדפות ייחודיות. מה שעובד עבור כלב אחד לא יכול לעבוד עבור אחר. לדוגמה, לגורים יש דרישות תזונה שונות מאשר לכלבים בוגרים, ולגזעים קטנים יותר יש צרכים תזונתיים שונים מגזעים גדולים יותר. על ידי בחירת פינוקים המותאמים במיוחד לגיל ולגודל של כלבכם, תוכלו להבטיח שהם יקבלו את חומרי ההזנה הנכונים בכמויות הנכונות.

לחלק מהכלבים יש הגבלות תזונתיות או אלרגיות שיש לקחת בחשבון בעת בחירת חטיפים לכלבים. בדיוק כמו בני אדם, כלבים יכולים להיות אלרגיים למרכיבים מסוימים, כגון חיטה, סויה או מוצרי חלב. האכלת הכלב שלך בפינוקים המכילים אלרגנים עלולה להוביל לבעיות עיכול, בעיות עור, או אפילו תגובות אלרגיות חמורות יותר. חיוני להיות מודע להגבלות התזונה של הכלב שלך ולבחור פינוקים ללא כל אלרגנים פוטנציאליים.

בחירת הפינוקים הנכונים עבור הכלב שלך חיונית לשמירה על משקל בריא. השמנת יתר היא דאגה גוברת בקרב כלבים, והאכלת יתר שלהם בפינוקים עתירי קלוריות יכולה לתרום לעלייה במשקל. על ידי בחירת פינוקים דלי קלוריות או בחירה בחלופות בריאות יותר, אתה עדיין יכול לתגמל את הכלב שלך מבלי לפגוע בבריאותו.

כיצד להתאים את מבחר הפינוקים שלך לגיל ולגודל הכלב שלך

כשזה מגיע לבחירת חטיפים לכלב שלך, גילם וגודלו הם גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון. על ידי בחירת פינוקים המתאימים לגילם ולגודלם, תוכלו להבטיח שהם יקבלו את הרכיבים התזונתיים הנכונים בכמויות הנכונות.

 • גורים: אם יש לך גור, חיוני לבחור פינוקים שנוסחו במיוחד לצרכי הגידול שלהם. חפש פינוקים המסומנים כ"גור" או "לכל שלבי החיים". פינוקים אלה הם בדרך כלל רכים יותר וקלים יותר ללעיסה, מה שהופך אותם למתאימים לפיתוח שיניים וחניכיים. בנוסף, פינוקים לגורים מכילים לרוב רמות גבוהות יותר של חלבון וויטמינים ומינרלים חיוניים לתמיכה בגדילתם ובהתפתחותם.
 • כלבים בוגרים: עבור כלבים בוגרים, לגודלם תפקיד משמעותי בבחירת פינוקים. גזעים קטנים יותר עשויים להפיק תועלת מפינוקים בגודל קטן יותר כדי למנוע האכלת יתר, בעוד שגזעים גדולים יותר עשויים לדרוש פינוקים עם מרקם משמעותי יותר כדי לספק את צורכי הלעיסה שלהם. חשוב גם לקחת בחשבון את רמת הפעילות ומשקל הכלב הבוגר שלך. אם הכלב שלך פעיל יותר או צריך להשיל כמה קילוגרמים, אתה יכול לבחור בפינוקים דלי קלוריות או לבחור בפינוקים אינטראקטיביים המספקים גירוי נפשי ומסייעים להם לשרוף אנרגיה עודפת.
 • כלבים סניורים: ככל שהכלבים מזדקנים, הצרכים התזונתיים שלהם משתנים. כלבים מבוגרים דורשים לעתים קרובות פינוקים התומכים בבריאות המפרקים, כגון אלה המכילים גלוקוזאמין או חומצות שומן אומגה 3. בנוסף, לכלבים בכירים עשויים להיות בעיות שיניים או ירידה בתיאבון, כך שפינוקים שהם רכים יותר או בעלי ארומה חזקה יכולים להיות מפתה יותר עבורם.

 

הגבלות תזונתיות: ממה להימנע בבחירת פינוקים?

בעת בחירת פינוקים עבור הכלב שלך, חשוב להיות מודעים לכל מגבלות תזונתיות שיש להם. בדיוק כמו בני אדם, לכלבים יכולים להיות אלרגיות או רגישויות למרכיבים מסוימים. הנה כמה אלרגנים ומרכיבים נפוצים שכדאי להימנע מהם בעת בחירת פינוקים לחבר הפרוותי שלך:

 • פינוקים על בסיס דגנים: לכלבים רבים יש אלרגיות או רגישויות לדגנים, לכן עדיף להימנע מפינוקים המכילים חיטה, תירס או סויה. במקום זאת, בחר בחלופות ללא דגנים המשתמשות במרכיבים כמו בטטה או אפונה כמקור לפחמימות.
 • חומרים משמרים מלאכותיים: יש להימנע מפינוקים המכילים חומרים משמרים מלאכותיים כמו BHA, BHT או אתוקסיקווין. חומרים משמרים אלו נקשרו לבעיות בריאותיות אצל כלבים והם תוספים מיותרים. חפש פינוקים המשתמשים בחומרים משמרים טבעיים כמו ויטמין E או תמצית רוזמרין במקום.
 • טעמים וצבעים מלאכותיים: חומרי טעם וצבע מלאכותיים אינם מציעים ערך תזונתי ועלולים לגרום לתגובות אלרגיות אצל כלבים. בחר פינוקים המשתמשים בטעמים ובצבעים טבעיים שמקורם במרכיבים אמיתיים כמו פירות או ירקות.

  מוצרי לוואי של בשר וחומרי מילוי: יש להימנע מפינוקים המכילים תוצרי לוואי של בשר או חומרי מילוי. מרכיבים באיכות נמוכה אלו משמשים לעתים קרובות כחומרי מילוי זולים ומספקים ערך תזונתי מועט. חפש פינוקים עם בשר אמיתי רשום כמרכיב הראשון וחומרי מילוי מינימליים.

 

קריאה בין השורות: איך לפענח תוויות מרכיבים?

פענוח תוויות המרכיבים יכול להיות משימה מרתיעה, אבל זה חיוני כדי להבטיח שאתה עושה את הבחירות הנכונות עבור הפינוקים של הכלב שלך. הנה כמה טיפים שיעזרו לך לנווט בין התוויות הללו ולקבל החלטות מושכלות:

 • חפשו מרכיבים אמיתיים: הצעד הראשון הוא לבדוק מרכיבים אמיתיים ומוכרים. באופן אידיאלי, לפינוק צריך להיות מקור חלבון איכותי המופיע כמרכיב הראשון, כגון עוף, בקר או דגים. הימנע מפינוקים שיש להם מונחים מעורפלים או גנריים כמו "ארוחה בשרית" או "תוצרי לוואי מן החי".
 • הימנע מתוספים מלאכותיים: סרוק את רשימת המרכיבים עבור כל תוסף מלאכותי כגון חומרי טעם וריח, צבעים או חומרים משמרים מלאכותיים. תוספים אלה אינם מציעים ערך תזונתי ועלולים לפגוע בבריאות הכלב שלך. בחר פינוקים המשתמשים במרכיבים טבעיים וחומרים משמרים טבעיים במקום.
 • בדוק אם יש אלרגנים: אם לכלב שלך יש אלרגיות או רגישויות ידועות, קרא בעיון את רשימת הרכיבים כדי לוודא שאין אלרגנים פוטנציאליים. אלרגנים נפוצים כוללים חיטה, תירס, סויה ומוצרי חלב. בחר פינוקים שנוסחו במיוחד עבור כלבים עם אלרגיות או בחר אפשרויות היפואלרגניות.
 • קחו בחשבון את המקור: חשוב לקחת בחשבון את מקור המרכיבים המשמשים בפינוקים. חפש פינוקים המשתמשים במרכיבים איכותיים ומקוריים בצורה אתית. אם אפשר, בחר פינוקים העשויים ממרכיבים מקומיים כדי לתמוך בעסקים מקומיים ולהפחית את טביעת הרגל הפחמנית.

  זכרו, רשימת המרכיבים מאורגנת בסדר יורד לפי משקל, כך שהמרכיבים הראשונים הם החשובים ביותר. אם נתקלתם במרכיבים לא מוכרים או מפוקפקים, ערכו מחקר או התייעצו עם הווטרינר שלכם כדי לוודא שהם בטוחים עבור הכלב שלכם.

לסיכום 

אז הנה לך! מדריך מקיף לבחירת החטיפים הנכונים לכלב שלכם. זכור שהפינוקים הטובים ביותר הם אלה העונים על הצרכים וההעדפות הספציפיות של הכלב שלך. קרא תמיד בעיון את רשימת המרכיבים והיזכר בכל אלרגנים פוטנציאליים. הקפד על מוצרים איכותיים לבעלי חיים ,הבריאות והאושר של חברך הפרוותי תלויים בזה!